ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

Σας ευχόμαστε  «Χριστός Ανέστη» , Υγεία και αγάπη στις οικογένειές σας,

Με την επιστροφή μας στο σχολείο συνεχίζονται τα προγράμματά μας. Στα πλαίσια του προγράμματος υγείας «Συναισθήματα πολλά κρύβω μέσα στην καρδιά, μα τι βία δε θα ανεχτώ , τους φίλους μου πάντα θα αγαπώ», θα παρακολουθήσουμε τη Θεατρική Παράσταση με τίτλο "Ο φεγγαροσκεπαστής" - ΘΕΑΤΡΟ ΠΗΓΑΣΟΣ – ΚΑΤΕΡΙΝΗ, μια διασκευή της Δανάης Αμανατίδου στο κείμενο του Eric Puybaret, που εντάσσεται  στις δραστηριότητες του Σχολείου μας.Πρόκειται για ένα ποιητικό παραμύθι    που μιλά για τη δύναμη της φιλίας και της αλληλεγγύης και της συνεργασίας.

Πραγματοποιήθηκε ο αγιασμός μέσα σε κλίμα  ενθουσιασμού για το ξεκίνημα μιας νέας   Σχολικής χρονιάς γεμάτη προσδοκίες .

Εύχομαι ολόψυχα να  συμπορευτούμε σε μια γόνιμη και δημιουργική χρονιά.

Η Νηπιαγωγός Ελευθερία Τζητηρίδου